Upho pojištění

O mně

Moje fotka
Department , Czechia
Pokud byste v povídkách nenacházeli souvislosti, tak některé povídky na sebe navazují. V tom případě navštivte ARCHIV, vlevo vedle hlavní části.

8. srpna 2020

Na železnici, dějou se věci

Zdravím Vás pozemšťané. Při čtení názvu tohoto příspěvku se Vám jistě vybaví text písně trojice umělců Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř, Karel Šíp. Ano, i o tomto hudební kousku u nás víme:https://www.youtube.com/watch?v=zHeTZE63bLw Také ale víme, že se v České republice opravdu dějou věci, na železnici. Vlaky narážejí do sebe, vlaky svévolně opouští koleje a vlaky naráží na přejezdech do automobilů. První dvě varianty bych hodnotit nechtěl, nerozumím tomu proč? Obzvlášť když z písně víme, že na železnici pracují švarní mládenci. Ovšem třetí variantu, kdy vlak nabourá na přejezdu do nákladního nebo osobního automobilu si troufám glosovat, protože už jsem několik přejezdů za svou kariéru přejel. Doslechl jsem se o plánovaných miliardách korun do zabezpečení přejezdů, nic proti, ale trochu to vypadá, jakoby za ty havárie mohl provozovatel železnice a nedostatečné zabezpečení. Já myslím, že pokud vidím blikat červená světla, vidím závory dole nebo vidím stopku, mám řidičský průkaz a prošel jsem zdravotní prohlídkou, tak v těchto případech zastavím a vlak by do mě neměl nabourat, podle mě teda. Ale jestli jedu na červenou, zůstanu stát mezi závorami nebo hraji ruletu a nestavím na STOP, tak jsem debil a tady žádné miliardy nepomohou. Pobavili mě návrhy, že na závory se přidělá tabulka PRORAŽ MĚ! Nebo viděli jste tuto značku:
Nedáš-li přednost vlaku zemřeš.... No to by mě nenapadlo. Přesto samozřejmě chválím každou snahu o zabezpečení přejezdů a zamezení následkům, které takové nerovné bouračky většinou mají. Zvláštní pochvalu uděluji za zabezpečení přejezdu na silnici 254 z Duchcova na Lom u Mostu. Super práce, myslím, že na tomto přejezdu se nemůže nic stát. Pokud teda někdo nesejme značku STOP, ale to jsme zpátky u debilů.
Přeji Vám klidné přejezdy a kdo se na řízení necítí, zajděte si k doktorovi...

Žádné komentáře: